Logo

ZMIANY W PRAWIE SPÓŁEK. Praktyczny przewodnik po jesiennych zmianach 2022

Date

Tuesday, October 4, 2022

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu rejestracyjnym przez SENDERO Kania, Lubaszka, Michalski i Wspólnicy sp.k. Zgadzam się by moje dane były przetwarzane w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez SENDERO: https://sendero.pl/jak-przetwarzamy-dane-osobowe/
  • This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Uczestnikom webinaru przybliżymy w prosty i przystępny sposób najważniejsze zmiany w Kodeksie spółek handlowych, które wchodzą w życie już 13 października 2022 r. Uczestnik dowie się, które z tych zmian spółki z o.o. i spółki akcyjne muszą wdrożyć obowiązkowo, a które z nich warto wprowadzić.
Skupiamy się na praktycznym wymiarze nowelizacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w pracy z naszymi Klientami. Wiemy, jak wygląda funkcjonowanie spółek od kuchni. Znamy problemy związane z zarządzaniem i nadzorowaniem spółek. Podpowiemy więc, jak w najmniej uciążliwy sposób wdrożyć nadchodzące zmiany. Uczestnicy znajdą również odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć się przed kradzieżą spółek oraz co właściwie dla spółek oznacza poszerzenie katalogu przestępstw, za które nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem członkowie organu, likwidatorzy i prokurenci.


Agenda:
1. Nowe przestępstwa. Sprawdź zanim zostaniesz sprawdzony.
2. Newsletter jako zabezpieczenie przed kradzieżą spółki.
3. Zarząd. Więcej papierkowej roboty.
4. Rada Nadzorcza. Więcej uprawnień = większa odpowiedzialność.
5. Business Judgment Rule. Czyli jak działać, aby nie ponieść odpowiedzialności?
6. Matko jedyna! Znowu te procedury…

Presenter

Mrs Anna Skowron – Partner w Sendero Tax & Legal, radca prawny

Jest liderem praktyki korporacyjnej w Sendero Tax & Legal, partnerem odpowiedzialnym za doradztwo z zakresu prawa spółek. Wspiera zarządy spółek i inwestorów w prowadzeniu biznesu w Polsce. W zakresie jej zainteresowania pozostaje prawo korporacyjne i cywilne. Doradza Klientom w kwestiach bieżących i w skomplikowanych transakcjach. Ma duże doświadczenie w lokowaniu inwestycji zagranicznych w Polsce, w tym w specjalnych strefach ekonomicznych. Udziela swoim Klientom wsparcia w procesach identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, pomaga przy rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR. Przygotowuje i pomaga we wdrożeniu projektów restrukturyzacyjnych, zapewniając dostosowanie biznesów swoich Klientów do zmieniającego się otoczenia prawnego i dbając o ograniczanie odpowiedzialności tych Klientów. Doradza przy procesach mających na celu dokapitalizowanie spółek, opracowuje prospekty emisyjne, udziela wsparcia przy pozyskiwaniu grantów na nowe inwestycje. W ostatnich latach była odpowiedzialna za kilka dużych przekształceń znanych firm. Przeprowadza szkolenia z zakresu prawa gospodarczego.
Presenter

Mrs Dagmara Rajca-Erd – radca prawny w Sendero Tax&Legal

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców – w tym m.in. opracowuje i analizuje umowy, regulaminy, pomaga w rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR oraz identyfikacji beneficjentów rzeczywistych. Doradza zarządom spółek w bieżącym prowadzeniu działalności. Do jej zainteresowań należy także prawo pracy oraz kontrakty i transakcje handlowe. Doświadczenie zdobyła świadcząc usługi na rzecz dużych, średnich i małych przedsiębiorstw (także jako in-house lawyer), w tym przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.
Presenter

Mr Piotr Szymczyk - radca prawny Sendero Tax & Legal

Doradza Klientom Sendero Tax & Legal w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz cywilnego. Pomaga zarządom spółek w bieżącym prowadzeniu działalności, w tym w sprawach korporacyjnych obejmujących m.in. przygotowywanie protokołów zgromadzeń organów spółki, regulaminów ich funkcjonowania oraz innych procedur wewnętrznych spółek. W zakresie jego zainteresowania pozostaje prowadzenie procesów sądowych oraz doradzanie przy transakcjach handlowych. Doświadczenie zdobył pracując w renomowanych kancelariach prawniczych na terenie Wrocławia, obsługujących w szczególności Klientów korporacyjnych.