Logo

Zgłoszenie na szkolenie: „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”

Date

Friday, May 14, 2021

Time

02:30 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Presenter

Mr Aleksander Siemaszko

Zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii odpowiedzialny za dwustronną współpracę gospodarczą oraz międzynarodowe przetargi i instytucje. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kolegium Europejskiego w Brugii, studiował także na Northeastern Illinois University w Chicago oraz Sciences-po Paris.
W latach 2014-2017 doradca w Parlamencie Europejskim zajmujący się kwestiami polityki zagranicznej i bezpieczeństwa energetycznego. Wcześniej pracował w Komisji Europejskiej (Dyrekcja Generalna ds. Transportu i Mobilności) oraz think-tanku Security & Defence Agenda.
Presenter

Mrs Małgorzata Włochal

Dyrektor Departamentu Obsługi Inwestora w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Z WSSE związana od 2010 roku, odpowiada za doradztwo w zakresie wyboru lokalizacji dla międzynarodowych korporacji oraz obsługę inwestycji krajowych i zagranicznych realizowanych w południowo-zachodniej Polsce.
Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na wydziale Gospodarki Międzynarodowej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Psychologii.
Presenter

Mr Ronald Farkas

Założyciel i Prezes spółki Poland-U.S. Operations (PLUS Ops). Spółka PLUS Ops została założona w 2015 roku w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na wsparcie dla międzynarodowego przemysłu realizującego możliwości związane z programem modernizacji obronności Polski.
Jako absolwent Akademii Sił Powietrznych USA, w 2012 roku został wybrany na stanowisko Oficera Programów Sił Powietrznych w Ambasadzie USA w Biurze Współpracy Obronnej w Warszawie, Polska. pełnił również funkcję instruktora Studiów Współpracy w Dziedzinie Bezpieczeństwa w Defense Institute of Security Cooperation Studies (DISCS) [Instytut Obronny Studiów Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa (DISCS)] w bazie sił lotniczych Wright Patterson Air Force Base. W DISCS pełnił również funkcję kierownika ds. rozwoju programów nauczania w zakresie Międzynarodowych Programów Bezpieczeństwa, Transferu Technologii i Monitorowania Zastosowań Końcowych we współpracy z Defense Acquisition University (DAU), Defense Security Cooperation Agency (DSCA) i Defense Technology Security Administration (DTSA).
Presenter

Mrs Anastasiia Vasylenko

Specjalista z ponad 4-letnim doświadczeniem w dziedzinie przetargów międzynarodowych. Szczególną wiedzę zdobywa w przetargach dla armii Stanów Zjednoczonych. Jest absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kierunku International Management WSB we Wrocławiu .
Pracuje w dużej polskiej firmie REKORD Hale Namiotowe sp. z o.o. od roku 2017, gdzie zaczynała jako asystentka ds. kontaktów międzynarodowych. Od połowy r.2018 jest managerem działu.
Presenter

Mr Łukasz Pałucha

Jest menedżerem ds. spedycji i transportu w firmie Pol-Mare , a także koordynatorem operacji wspierających szeroko rozumianą obronność, w których bierze udział firma. Szybko zdobył wiedzą teoretyczną (prestiżowy i najważniejszy w branży spedycyjnej międzynarodowy certyfikat FIATA Diploma in Freight Forwarding) i delegowany został do zespołu Pol-Mare zajmującego się podbojem rynku międzynarodowych przetargów. Przede wszystkim tych skupiających się na wspieraniu działań wojskowych i obronnych w naszym regionie.Pol-Mare jest regionalnym liderem w obsłudze i transporcie towarów wojskowych i niebezpiecznych wszystkich klas ze szczególnym uwzględnieniem klasy 1, a Łukasz Palucha odpowiada za koordynację całego łańcucha logistycznego. Jest także Agentem Statkowym i czynnie bierze udział we flagowym projekcie Pol-Mare, czyli transporcie materiałów wybuchowych (TNT) na zamówienie rządu USA.
Presenter

Mr Jacek Choromański

Jest adwokatem w biurze Miller Canfield w Warszawie. W 2012 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku został również absolwentem programu studiów w Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez Levin College of Law Uniwersytetu Floryda. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu doradztwa inwestycyjnego oraz rynków kapitałowych w Krakowskiej Szkole Biznesu oraz z zakresu prawa upadłościowego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie obrotu nieruchomościami, prawie budowlanym oraz w zagadnieniach związanych z zagospodarowaniem nieruchomości oraz realizacją inwestycji budowlanych. W obszarze zainteresowań Jacka Choromańskiego znajdują się również zagadnienia prawa upadłościowego, procedury cywilnej i administracyjnej, prowadzi również sprawy sądowe.