Logo

Sygnaliści w grupach kapitałowych – najczęstsze wątpliwości pracodawców

Date

Wednesday, July 31, 2024

Time

11:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/wp-content/uploads/2024/05/Klauzula-RODO_WSSE-INVEST-PARK-Sp.-z-o.o.pdf
  • This field is required.
Wyrażam zgodę na przekazanie PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień S.K.A. z siedzibą w Warszawie, przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, 00-073 Warszawa (dalej „PCS”) moich danych osobowych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” sp. z o. o. z siedzibą w Wałbrzychu niezbędnych do kontaktu oraz przetwarzanie moich danych osobowych przez PCS w celu otrzymywania informacji marketingowej pochodzącej od PCS, jak również informacji o dostępnych usługach i projektach prowadzonych przez PCS, newsletterów PCS, informacji o organizowanych przez PCS wydarzeniach, ofertach specjalnych oraz innych informacji dotyczących prawa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) i w tym celu na otrzymywanie informacji handlowej na mój adres poczty elektronicznej (zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 (Dz.U. 2019 poz. 123).
  • This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Sprawne i skuteczne wdrożenie Ustawy o ochronie sygnalistów to duże wyzwanie dla firm, szczególnie dla grup kapitałowych, które potrzebują spójnych regulacji. Zmiany w projekcie dotyczące grup kapitałowych wprowadzone tuż przed uchwaleniem przepisów budzą wiele wątpliwości praktycznych.

Eksperci PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz I Littler opowiedzą o możliwościach przyjmowania zgłoszeń wewnętrznych w ramach grupy kapitałowej.  

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo m.in.: 

• Czy posiadanie wyłącznie kanałów zgłoszeń do zagranicznych centrali jest wystarczające z perspektywy polskiego prawa?        

• Czy Spółka-matka się tym zajmie? Czyli o współdzieleniu zasobów w grupie kapitałowej.

• Outsourcing przyjmowania zgłoszeń i prowadzenia działań następczych – jak zrobić to zgodnie z prawem i dobrymi praktykami?


Miss Karolina Kanclerz, Radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę biznesu. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.

Miss Bartosz Tomanek - adwokat, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler.

Zarządzający Zespołem PCS | Littler w Gdańsku. Kompleksowo wspiera pracodawców w zakresie szeroko pojętego prawa HR, tj. indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, zatrudnienia opartego o umowy cywilnoprawne, a także w prawnopracowniczych aspektach transakcji M&A. doradza pracodawcom także z perspektywy compliance. Do jego specjalizacji należy wsparcie przy prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, w tym w szczególności dotyczących mobbingu, dyskryminacji, molestowania czy nadużyć menedżerskich. Wspiera przedsiębiorców we wdrażaniu wewnętrznych regulacji dotyczących whistleblowingu (ochrona sygnalistów) – Bartosz posiada certyfikat Approved Whistleblowing Compliance Officer. Bartosz wspiera także pracodawców w kwestiach związanych z raportowaniem ESG.