Logo

Praktyczne aspekty związane z raportowaniem transakcji w JPK_V7

Date

Monday, May 10, 2021

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółki z grupy Arena Advisory (tj. Arena Tax sp. z o. o., Antareco sp. z o.o., Arena Digital S.A.) w celu uczestnictwa w webinarze, przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez ww. spółki z grupy Arena Advisory za pomocą środków komunikacji elektronicznej (stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną) oraz prowadzenia działań marketingowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz wyrażonej zgody możesz znaleźć tutaj: https://arenaadvisory.com/webinar/
  • This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Praktyczne aspekty związane z raportowaniem transakcji w JPK_V7 – pierwsze półrocze obowiązywania nowych przepisów
Podczas wydarzenia przekazane zostaną najważniejsze informacje na temat planowanych zmian w zakresie JPK_V7 oraz omówione praktyczne aspekty działania nowego pliku. Zdajemy sobie sprawę z wielu wątpliwości, które budzi nowy plik JPK_V7, dlatego postaramy się wyjaśnić w szczególności zakres raportowania transakcji wykorzystując praktyczne wskazówki.

W drugiej części webinarium poruszymy tematykę zmian planowanych przez Ministerstwo Finansów mających wejść w życie od października bieżącego roku dotyczących E-faktur oraz prac nad pakietem Slim VAT 2. Omówimy z jakimi konsekwencjami wiążą się planowane zmiany oraz czego mogą spodziewać się podatnicy w najbliższej przyszłości. Na koniec podzielimy się z Państwem swoimi spostrzeżeniami na temat nowych możliwości odzyskania VAT oraz odpowiemy na nurtujące Państwa pytania.

 Agenda:
1. Planowane zmiany w JPK_V7
2. Praktyczne aspekty związane z funkcjonowaniem nowego pliku JPK_V7
3. Planowane zmiany: E-faktury, VAT Slim 2
4. Nowe możliwości odzyskania VAT
Presenter

Mr Przemysław Roszkowski - Licencjonowany doradca podatkowy

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.
Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.