Logo

Planowane zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych – „estoński CIT” i spółki komandytowe

Date

Thursday, October 29, 2020

Time

11:00 AM Europe/Warsaw

convert to my timezone
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email,click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Tegoroczna jesień to czas kolejnych zmian w podatku dochodowym od osób prawnych. W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni rozstrzygną się losy jednej z ostatnich legalnych optymalizacji podatkowych, czyli wykorzystania w prowadzonej działalności gospodarczej spółki komandytowej. Nowością w polskim systemie podatkowym będzie, zwiększający możliwości inwestycyjne spółek, model tzw. estońskiego CIT, czyli mechanizm przesunięcia opodatkowania podatkiem dochodowym do czasu wypłaty zysku ze spółki. Prelegenci webinarium postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy planowane zmiany pogrzebią dość popularny model biznesowy z wykorzystaniem spółki komandytowej oraz czy „estoński CIT” może stanowić dla przedsiębiorców korzystną alternatywę w tym zakresie.

Presenter

Mr Paweł Satkiewicz - Główny konsultant w Biurze Rzecznika MŚP, prawnik i doradca podatkowy

Prawnik i doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradzaniu i pomocy biznesowi. W swojej zawodowej karierze doradzał zarówno wielkim korporacjom jak również średnim, małym i mikro przedsiębiorcom koncentrując się m.in. na podatkach pośrednich, kwestiach regulacyjnych, pomocy publicznej, sporach i postępowaniach z fiskusem. Dotychczasowe doświadczenie zdobywał doradzając przedsiębiorcom z różnych branż, np. petrochemicznej, FMCG, farmaceutycznej, IT, transportowej. Współdziałał z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego, Konfederacją Lewiatan czy ZIPSEE Cyfrowa Polska. W ramach Wydziału Interwencyjno-Procesowego w Biurze Rzecznika MŚP wdraża w praktyce zapisy Konstytucji Biznesu w sytuacjach naruszeń przez organy administracji publicznej praw przedsiębiorców sektora MŚP. Współautor komentarza do Dyrektywy VAT, autor i współautor licznych publikacji i wypowiedzi medialnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Presenter

Mr Paweł Chrupek - radca prawny, doradca podatkowy

Specjalizuję się w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Mam 15 letnie doświadczenie zawodowe w świadczeniu zastępstwa procesowego. W Biurze Rzecznika MŚP zajmuję się koordynacją merytoryczną prac Wydziału Interwencyjno-Procesowego.