Logo

Należyta staranność w WHT (Podatek u źródła) i Cenach Transferowych

Date

Wednesday, May 26, 2021

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółki z grupy Arena Advisory (tj. Arena Tax sp. z o. o., Antareco sp. z o.o., Arena Digital S.A.) w celu uczestnictwa w webinarze, przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez ww. spółki z grupy Arena Advisory za pomocą środków komunikacji elektronicznej (stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną) oraz prowadzenia działań marketingowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz wyrażonej zgody możesz znaleźć tutaj: https://arenaadvisory.com/webinar/
  • This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Agenda:

WHT (Podatek u źródła)
 1. Co zmieniło się w przepisach obowiązujących od 2019 r. w zakresie podatku u źródła – wprowadzenie obowiązku dochowania należytej staranności.
 2. Pojęcie należytej staranności w zakresie podatku u źródła.
 3. Obowiązek weryfikacji statusu odbiorcy płatności jako tzw. „beneficial ownera”.
 4. Praktyczne wskazówki dotyczące dochowania należytej staranności w przypadku wypłaty należności licencyjnych oraz dywidend.

Ceny Transferowe
 1. Co wprowadza art. 11o ust. 1b Ustawy o CIT obowiązujący od 1 stycznia 2021 r.?
 2. Domniemanie przy należytej staranności w cenach transferowych.
 3. Należyta staranność przy weryfikacji rozliczeń drugiej strony transakcji.
 4. Konsekwencje niedochowania należytej staranności.
Presenter

Mr Agata Czerniak - Licencjonowany doradca podatkowy

Agata posiada 8-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem tematów ulg podatkowych oraz postępowań spornych. zajmuje się głównie kompleksowym doradztwem w kwestiach podatkowych, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych, w tym cen transferowych, a także zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną-skarbową osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe. Brała udział w licznych projektach z zakresu innowacyjności (IP Box oraz B+R) w szczególności dla branży technologicznej i finansowej. Doradzała w trakcie wielu kontroli podatkowych i skarbowych, reprezentując klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, m.in. w sporach podatkowych dotyczących usług pośrednictwa finansowego oraz instrumentów finansowych, a także czynności sprawdzających z zakresu ulg podatkowych.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Agata pracowała w PwC oraz innych renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, doradzając podmiotom działającym w branży IT, FMCG, nieruchomości, energetyki, logistyki i transportu.
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzynarodowej Szkoły Prawa Podatkowego na UE.
Presenter

Mr Bartosz Mroczkowski - Licencjonowany doradca podatkowy

Bartosz posiada niemal 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz ulg podatkowych. Od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej. Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.
Presenter

Mrs Justyna Żbikowska - Manager, specjalistka z zakresu Cen Transferowych i Wycen

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.
Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo oprócz tego ukończyła podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.