Logo

Kontrole, postępowania podatkowe, spory z organami – o czym warto pamiętać

Date

Tuesday, April 16, 2024

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu rejestracyjnym przez SENDERO Kania, Lubaszka, Michalski i Wspólnicy sp.k. Zgadzam się by moje dane były przetwarzane w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez SENDERO: https://sendero.pl/jak-przetwarzamy-dane-osobowe/
  • This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Wizja kontroli podatkowej spędza sen z powiek przedsiębiorców, jak i osób odpowiedzialnych za ich rozliczenia podatkowe. Skutki kontroli mogą być bowiem bardzo dotkliwe. Konieczność zapłaty przez firmę zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę oraz sankcji to nie wszystko. Fiskus może pociągnąć do odpowiedzialności karno-skarbowej właścicieli firmy, członków zarządu, głównych księgowych lub dyrektorów finansowych.

  • Po co są przeprowadzane kontrole podatkowe?
  • Czy da się przewidzieć kontrolę?
  • Jak się do niej przygotować?
  • Jak zachować się w trakcie kontroli i na co zwracać uwagę?

Aby odpowiedzieć na te pytania, konieczne jest zrozumienie celu kontroli, zasad typowania podatników do kontroli, sposobu wszczęcia kontroli podatkowych oraz reguł ich prowadzenia. W trakcie webinaru nasza ekspertka podzieli się swoim doświadczeniem oraz dostarczy cennych informacji, praktycznych porad i przykładów. Dowiedzą się Państwo, jak przygotować się do kontroli, jak zachować się w trakcie kontroli, jak korzystać z praw przysługujących kontrolowanemu, a także jak skutecznie prowadzić spór z organem podatkowym.

Monika Bilska, Doradca podatkowy

Monika jest doświadczonym doradcą podatkowym. Od lat obsługuje podmioty m. in. w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, opiniowania umów, przeglądów podatkowych. Jest prelegentką na licznych szkoleniach podatkowych. Do jej specjalizacji należy także przygotowywanie oraz przeprowadzenie klientów przez proces kontroli podatkowej oraz reprezentacja klientów w postępowaniach podatkowych prowadzonych przez organy podatkowe i sądy administracyjne.