Logo

Jesień z Azją. Japonia - wprowadzenie do biznesu.

Date

Tuesday, October 26, 2021

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Agenda spotkania:

• Ministerstwo Rozwoju i Technologii:
- omówienie obecnej sytuacji we współpracy handlowo-inwestycyjnej pomiędzy Polską a Japonią,
- potencjalne obszary, w których polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pogłębioną współpracę.

• JETRO:
- omówienie środowiska inwestycyjnego Japonii,
- japońska gospodarka w obliczu pandemii,
- Japonia a BIZ,
- zmiany w środowisku inwestycyjnym Japonii,
- działalność JETRO i wsparcie dla polskich przedsiębiorców  zainteresowanych ekspansją na rynek japoński (zakres wsparcia, perspektywiczne branże, aktualnie wydarzenia).

• NIPPOLAND:
- charakterystyka japońskiego rynku (sytuacja gospodarcza Japonii, ekspansja zagraniczna na japoński rynek, instytucje wsparcia współpracy handlowej między UE a Japonią,
- japońska kultura biznesu.

Presenter

Mr Bartłomiej Lewandowski - naczelnik Wydziału Dwustronnej Współpracy Gospodarczej w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej MRPiT

Pan Bartłomiej odpowiada za koordynację bilateralnych relacji handlowych z krajami azjatyckimi oraz Ameryką Północną (USA i Kanada). Od lat związany z promocją polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Pracował m.in. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, gdzie był koordynatorem programu wsparcia dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązywaniem kontaktów handlowych z Afryką (Go Africa). Pracował również w Ambasadzie RP w Brukseli (Wydział Promocji Handlu i Inwestycji) oraz Ministerstwie Skarbu Państwa.
Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, mianowany urzędnik Służby Cywilnej.
Presenter

Mrs Nina Lubbe-Lubińska - Koordynator ds. Badań i Rozwoju w Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego JETRO

Absolwentka studiów magisterskich na japonistyce UW.
Z ramienia JETRO zajmuje się rozwijaniem relacji handlowych między Japonią i min. Polską. Kieruje programem "Invest Japan" wspierając firmy, które poszukują partnerów biznesowych w Japonii i są zainteresowane inwestowaniem na japońskim rynku.
Presenter

Mrs Eliza Klonowska-Siwak

Związana zawodowo z Japonią od 2002 roku. Dwukrotna stypendystka rządu Japonii, w tym na Uniwersytecie Tokijskim. Dyplomata - wieloletni Radca, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio (2008-2018) oraz Dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Tokio (2018-2020).
Organizator bilateralnych imprez gospodarczych i biznesowych na szczeblu rządowym: seminariów, konferencji, forów gospodarczych, a także największej imprezy promocyjnej w Tokio „Festiwalu Polskiego w Roppongi Hills”. Organizator stoisk narodowych na imprezach targowych w Japonii oraz misji gospodarczych, szkoleń z zakresu japońskiej kultury biznesu, itp. wydarzeń na styku Polska-Japonia.
Obecnie, w ramach firmy NIPPOLAND, prowadzi samodzielnie projekty polsko-japońskie z zakresu energetyki, infrastruktury, w tym kolejowej, a także sektora motoryzacyjnego, farmaceutycznego, biotechnologicznego, IT, gier komputerowych, kosmetycznego, spożywczego, itp.
Od stycznia 2021 r. - Przewodnicząca Sekcji Japonia Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.