Logo

Co zmieniają unijne dyrektywy w kodeksie pracy - work-life balance i nowe obowiązki informacyjne

Date

Wednesday, October 5, 2022

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Wyrażam dobrowolną zgodę by moje dane były przetwarzane przez organizatora, którym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST PARK” sp. z o.o., w celach marketingowych, to znaczy przesyłania informacji handlowych lub newsletterów z wykorzystaniem mojego adresu e-mail. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez organizatora: https://invest-park.com.pl/rodo/
  • This field is required.
Wyrażam zgodę na przekazanie Paruch Chruściel Schiffter sp. j. z siedzibą w Warszawie, ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa (dalej „PCS”) moich danych osobowych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” sp. z o. o. z siedzibą w Wałbrzychu niezbędnych do kontaktu oraz przetwarzanie moich danych osobowych przez PCS w celu otrzymywania informacji marketingowej pochodzącej od PCS, jak również informacji o dostępnych usługach i projektach prowadzonych przez PCS, newslettera PCS, informacji o organizowanych przez PCS wydarzeniach, ofertach specjalnych oraz innych informacji dotyczących prawa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) i w tym celu na otrzymywanie informacji handlowej na mój adres poczty elektronicznej (zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 (Dz.U. 2019 poz. 123).
  • This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Niebawem czekają nas rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Prace nad nowymi przepisami przyspieszają. Praca zdalna, dyrektywy unijne, badanie trzeźwości pracowników, ochrona sygnalistów to tylko niektóre z nowości, które nakładają na pracodawców nowe obowiązki i wymagają dostosowania wewnętrznych regulacji. Aby ułatwić Państwu odnalezienie się w gąszczu zmian Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler ma przyjemność zaprosić na cykl bezpłatnych spotkań Jesienna Akademia Prawa Pracy z PCS | Littler.
Na spotkaniach omówimy w osobnych blokach po kolei najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy.
Cykl spotkań zakończony zostanie wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w Akademii oraz warsztatem, na którym w mniej formalnej atmosferze będzie można przedyskutować jak przygotować się do zmian.


Przed nami I spotkanie pt. Co zmieniają unijne dyrektywy w kodeksie pracy - work-life balance i nowe obowiązki informacyjne.

Agenda:
1. Jak będziemy zawierać umowy na okres próbny i wypowiadać umowy na czas określony po nowemu?
2. O czym będzie trzeba informować pracowników?
3. Wolne z powody siły wyższej, urlop na członka rodziny i inne zmiany rodzicielskie
4. Jakie dokumenty trzeba będzie zmienić w związku z nowelizacją?
5. Od kiedy nowe przepisy będą obowiązywać? Kiedy zacząć przygotowania żeby zdążyć na czas

Presenter

Mrs Karolina Kanclerz - radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, wybitna specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę firm funkcjonujących w regionie. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Doradza w sprawach kompleksowego wsparcia działów HR, w tym dot. restrukturyzacji, zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających na tle mobbingu i dyskryminacji. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, dlatego często zapraszana jest do mainstramowych mediów, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.